Nie możesz zasnąć? Spróbuj metody ASMR, i śpij spokojnie jak dziecko - 1 2025

Nie możesz zasnąć? Spróbuj metody ASMR, i śpij spokojnie jak dziecko

Jeżeli poszukujesz efektywnego rozwiązania, które pozwoli Ci szybko zapadnąć w sen po męczącym dniu, spróbuj jednej z coraz bardziej popularnych technik relaksacji. Dzięki niej, stan senności nastąpi w ciągu kilku minut!

Technika ASMR stała się szalenie popularna. Internet jest pełen filmów, których głównym celem jest indukowanie uczucia senności u widza i redukcja stresu. To pozwala na głęboką relaksację i szybsze zanurzenie się w objęcia Morfeusza.

Zastanawiasz się co to jest ASMR? Autonomic Sensory Meridian Response, bo tak brzmi pełna nazwa metody, zyskała na popularności w ostatnich latach jako skuteczna technika relaksacji, uspokajania i ułatwiania zasypiania. Z tej dość niespodziewanej metody korzystają już miliony ludzi na całym globie. Jak się okazuje, każdy z nas doświadczył ASMR w pewnym momencie, np. podczas masażu czy strzyżenia włosów u fryzjera.

ASMR polega na słuchaniu pewnych specyficznych dźwięków (tzw. triggers), które wywołują przyjemne mrowienie na skórze głowy, szyi i pleców. Osoby doświadczające ASMR opisują to jako stan błogości, całkowitą relaksację i głębokie uspokojenie, które prowadzi do senności i łatwego zasypiania. Ten unikalny stan może być również wywołany przez delikatne gesty.

W sieci możemy znaleźć wielu influencerów, którzy regularnie publikują na Instagramie nagrania ASMR mające na celu indukowanie uczucia odprężenia, które jest często nazywane „orgazmem dla mózgu”. W swoich nagraniach twórcy wcielają się w różne role, takie jak lekarz, kosmetyczka, fryzjer czy dentysta. W sieci można znaleźć nawet polskie nagrania tego typu.

Dlaczego ASMR pomaga w szybkim zasypianiu? Jest kilka kluczowych elementów, które sprawiają, że ASMR jest efektywną techniką łagodzenia stresu i ułatwiania zasypiania. Najczęściej spotykane elementy w nagraniach ASMR to subtelne gesty i dźwięki przypominające szum fal, delikatne stukanie, przelewania cieczy czy szeptanie do ucha. Dużą popularnością cieszą się również surowe dźwięki (np. czesanie długich włosów szczotką, brzmienia przypominające burzę czy deszcz).